Miło nam poinformować, że w dniach 17-19 sierpnia br. w Radomiu odbędzie się Café Jazz Festival. To trzcia edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego, imprezy, która w ubiegłym roku okazała się niemałym sukcesem i zaostrzyła apetyty na więcej. 

Poziom festiwalu i jego pozytywny odbiór przez koneserów jazzu, media i władze Radomia zmotywowały nas do zorganizowania jego trzeciej edycji, tym razem na większą skalę. W tym roku Café Jazz Festival odbędzie się nad malowniczym zalewem na Borkach, a pieczę nad jego organizacją powierzono Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Dyrektorem artystycznym drugiej edycji Café Jazz Festival został wybitny pianista i kompozytor – Wojciech Kamiński, dotychczasowy dyrektor festiwalu „Złota Tarka”. To gwarancja znakomitego poziomu imprezy i starannie przygotowanego programu.– Na III Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Café Jazz Festival Radom 2018 nad zalewem Borki można będzie posłuchać wszystkich odmian tego starego, dobrego gatunku, począwszy od ragtime, poprzez stride piano, boogie-woogie, Nowy Orlean, dixieland aż do swingu – mówi Wojciech Kamiński. – Ci, którzy do tej pory unikali wszystkiego, co związane z pojęciem „jazz”, z pewnością znajdą podczas festiwalu coś dla swojego ucha i serca. Rozmarzycie się przy bluesie, rozbujacie przy boogie-woogie, zachwycicie kunsztem wirtuozerii przy ragtime, rozkołyszecie przy dixielandzie i odpłyniecie przy swingu – zachęca dyrektor artystyczny Café Jazz Festival.

Cały ten jazz! … i nie tylko

Café Jazz Festiwal zainauguruje w tym roku 17 sierpnia w centrum Radomia, na deptaku, wspaniała parada nowoorleańska. Takiego barwnego, muzycznego pochodu jeszcze nie było! Nad zalewem Borki będą odbywały się koncerty, później, w nocy szalone jam session z udziałem muzyków występujących na scenie głównej.

Na scenie w miasteczku festiwalowym na Borkach koncerty znanych i lubianych. Podczas trzech dni festiwalu usłyszymy m.in. takie gwiazdy jak: RB DIXIE FIVE, ASOCJACJA HAGAW, WING WORKSHOP, BOBA JAZZ BAND & JANUSZ SZROM, JAZMOSFERA, STANLEY BRECKENRIDGE [USA] & JBBO, BOBA JAZZ BAND, Big Band Jazz Combo Volta.

Program III edycji Café Jazz Festival wzbogacił się o atrakcyjny konkurs młodych wokalistów i instrumentalistów , którzy rywalizować będą o nagrodę „Radomskiego Jazzową Kawiarkę”. Wystąpią, prócz zespołów reprezentujących nurt jazzu tradycyjnego, muzycy grający ragtime, boogie-woogie, swing etc.

 Festiwalowi w tym roku towarzyszyć będzie także Międzynarodowy Zlot Kamperów. Spodziewamy się ok. 100 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi, Czech. Będzie je można podziwiać w miasteczku festiwalowym, które stanie nad zalewem na Borkach. Miłośnicy kamperów (tych nowoczesnych jak i oldschool’owych) chętnie odpowiedzą na pytania i oprowadzą po swoich „domach na kółkach”. Zostaną też wydzielone specjalne miejsca dla caravaningowców i motocyklistów, którzy przyjadą na Café Jazz Festival pod namiot. Dla naszych mobilnych gości przygotowaliśmy m.in. wycieczki po Radomiu i okolicach, wspólne biesiady i wieczorki integracyjne. Wszystkie niezbędne informacje, akredytacje i zapisy na stronie camperteam.pl

 

Wszystkie smaki kawy

Café Jazz Festival to również kawa, jej rozmaite odsłony i niezbędny anturaż. W miasteczku festiwalowym na Borkach wystawiać się będą firmy z branży kawiarskiej, nie zabraknie bezpłatnych degustacji i pokazów alternatywnego parzenia tego aromatycznego napoju.

Jazz na ulicy

W ubiegłym roku koncerty w ramach Café Jazz Festival odbywały się również w centrum Radomia, w kilku restauracjach. Mamy nadzieję, że w tym roku więcej radomskich lokali zaprosi jazz w swoje progi i pozwoli poczuć chociaż przez trzy dni klimat jego nowoorleańskich korzeni.

Gorąco zapraszam na Café Jazz Festival, który będzie kontynuował tradycje „starego, dobrego jazzu”. Czy może być coś wspanialszego niż wieczór na leżaku, pod gwiazdami przy pysznej kawie i znakomitym jazzie sączącym się ze sceny? Do zobaczenia od 17 do 19 sierpnia na Borkach. Keep swinging! – zaprasza Wojciech Kamiński, dyrektor artystyczny festiwalu.Wkrótce zaprosimy Was na zmodernizowaną stronę Café Jazz Festival, na której znajdziecie niezbędne informacje o imprezie.