Na II Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Café Jazz Festival” Radom 2017 nad zalewem Borki można będzie posłuchać wszystkich odmian tego starego, dobrego gatunku, począwszy od ragtime, poprzez stride piano, boogie-woogie, Nowy Orlean, dixieland aż do swingu – mówi Wojciech Kamiński – dyrektor artystyczny Festiwalu.

Ci, którzy do tej pory unikali wszystkiego, co związane z pojęciem „jazz”, z pewnością znajdą podczas festiwalu coś dla swojego ucha i serca. Rozmarzycie się przy bluesie, rozbujacie przy boogie-woogie, zachwycicie kunsztem wirtuozerii przy ragtime, rozkołyszecie przy dixielandzie i odpłyniecie przy swingu – dodaje Wojciech Kamiński.

W letni, jazzowy klimat wprowadzą młodzi pianiści w interpretacjach ragtime i boogie-woogie. Przez centrum miasta przejdzie barwna „Parada Nowoorleańska”, która porwie radomian i gości, i zaprosi po więcej nad zalew na Borkach. Na Café Jazz Festival wystąpią najlepsze (według Top Listy z 2016 roku „Jazz Forum”) zespoły tradycyjne w Polsce, przedstawiciel angielskiej szkoły bluesa i boogie-woogie, wokaliści z USA.

Gwiazdy festiwalu wezmą też udział w jam session, jakiego Radom nigdy nie był świadkiem! Jak za dawnych lat potańczycie na sobotnim „Balu Jazzowym”, a na zakończenie, w niedzielę, zagrają dla Was czołowe zespoły jazzowe, swingujące i bluesowe z Radomia. Koncertowo będzie nie tylko nad zalewem na Borkach – jazz i aromaty kawy wodzić Was będą na pokuszenie w kilku radomskich restauracjach.

Nieżyjący już, niestety, mój Przyjaciel, a znawca i krytyk jazzu tradycyjnego, Marek Cabanowski, powiedział kiedyś, że jazz tradycyjny to muzyka, w której rytmie nogi chodzą same. Mnie ten rodzaj jazzu jest tak potrzebny jak tlen! Serdecznie wszystkich zapraszamy na Café Jazz Festival od 18 do 20 sierpnia 2017 roku nad zalew Borki w Radomiu, a sami się przekonacie, że będziecie czekali z niecierpliwością na jego kolejną edycję. Do zobaczenia i keep swinging! – mówi Wojciech Kamiński.

Dodaj komentarz