Za nami przesłuchania do konkursu o nagrodę „Radomski Jazz[on]”. Kogo usłyszymy w finale?

W dniu 18.07.2017 Rada Programowa II Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Café Jazz Festival” [18-20.08.2017 Radom nad Zalewem Borki] po przesłuchaniu dziewięciu pianistów, którzy zgłosili się na konkurs o nagrodę „Radomski Jazz [on]”, postanowiła zaprosić na Finał Konkursu w Radomiu [18.08.2017] oraz na koncert „Konkursowicze dla Radomia” [20.08.2017] następujących wykonawców [kolejność przypadkowa]:

Michał Czępiński [Warszawa]

Mateusz Wawrzak [Częstochowa]

Eryk Likowski [Warszawa]

O finalistach:

Michał Czępiński

Ur. 23 kwietnia 1980 w Grójcu. Od zawsze najbliższy był mu fortepian, choć z jakiegoś powodu szkołę muzyczną ukończył w klasie gitary. Od kilku lat pobiera prywatne lekcje gry na fortepianie jazzowym. Uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach. Jest absolwentem studiów technicznych na kierunku budownictwo.

Mateusz Wawrzak

Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku edukacja muzyczna. Pierwsze próby gry na fortepianie podjął w wieku 8 lat. Jego pasją jest jazz, idolami Oscar Peterson i Art Tatum. W wolnym czasie interesuje się piłką nożną.

Eryk Likowski

Urodzony 3 września 1999 r. w Warszawie. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy oraz Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Grę na fortepianie rozpoczął w 10. roku życia. Najpierw pobierał lekcje prywatne, następnie uczęszczał do szkoły muzycznej. Zafascynowany jazzem – zarówno odmianami tradycyjnymi jak i nowymi interpretacjami utworów oraz muzyką klasyczną i rockową. W planach ma studia medyczne oraz jednocześnie kontynuowanie nauki w szkole muzycznej, ponieważ nie wyobraża sobie świata bez trwania w muzyce i ciągłego doskonalenia warsztatu.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na następne konkursy.

W imieniu Rady Programowej – dyrektor artystyczny Café Jazz Festival – Wojciech Kamiński.

Dodaj komentarz